ÇİFT SIRALI SIRA BAĞIMSIZ MISIR SİLAJ MAKİNASI / TY-MC2

Çift Sıralı Sıra Bağımsız Mısır Silaj makinası, traktörün üç nokta askı düzenine bağlanıp, hareketini kuyruk milinden alarak çalışan bir makinadır. Makina, traktörün kuyruk milinden gelen şaſt vasıtasıyla ilk dişli kutusundan hareket alır. Bu hareket ikinci bir şaſt vasıtasıyla öndeki besleme tamburlarına ve arkadaki kıyıcı üniteye hareket veren ikinci dişli kutusuna gelir. 

Şanzumanlı mısır silaj makinelerinde besleme ünitesinin tamamı gücünü bakım gerektirmeyen kapalı dişli kutularından almaktadır. Silaj makinasının kesme mekanizmasının dizaynı sayesinde düzenli bir silaj elde edilir.12 adet kesici bıçağa sahip fan, mısırın minimum 5 mm olarak parçalanmasını sağlar.

Sıra bağımsız mısır silaj makinelerinde baca dönüş sistemi operatör tarafından bacada bulunan hidromotor ile360 derece kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Baca, geriye giderken öndeki römorka yükleme yapabilecek uzunluğa ve yüksekliğe sahiptir. Ayrıca kamyona ve daha yüksek römorklara boşaltma yapabilmeyi sağlayan baca uzatma opsiyonu mevcuttur. Sıra bağımsız mısır silaj makinesi içerisine yerleştirilen bıçak bileme sistemi sayesinde bileme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Yol pozisyonu için makine yüksekliği üst baca katlanarak azaltılabilmektedir.Sıra bağımsız silaj makinası geri geri biçme olarak da kullanılabilir.Makina traktör gücüne bağlı olarak 540d/dk veya 1000 d/dk olarak da kullanılabilir.